Na demografskem področju se dogajajo spremembe, ki pomembno vplivajo tudi na področje delovne sile. S staranjem prebivalstva se povišuje tudi povprečna starostna struktura zaposlenih. S precej zrelo starostno strukturo se srečujejo predvsem velika, tradicionalna podjetja, kjer je stopnja fluktuacije nizka, kar pomeni, da se ob nespremenjenem obsegu zaposlovanja, pretok delovne sile skoraj ne spreminja in tako se skupaj z leti delovanja podjetja, stara obstoječa delovna sila.
Razširjena vloga kadrovske funkcije pa zahteva tudi nova znanja in pristope s področja upravljanja aktivnega staranja zaposlenih. V ta namen je potrebno razširiti predvsem znanje, kako se navedenega pristopa lotiti praktično in kakšne so povezave z obstoječimi kadrovskimi sistemi v podjetju. Kako začeti? Na kakšen način oblikovati strategijo upravljanja starejših, kaj vsebuje in predvsem, kako jo operacionalizirati? Kakšen je pri tem vpliv organizacijske kulture, stereotipnega odnosa do starejših in kako oblikovati ustrezne oblike vodenja, da bomo spodbujali medgeneracijsko povezovanje in sodelovanje? Kako v starejših zaposlenih prepoznati speči potencial in ne le kader, ki bi ga želeli čimprej obnoviti z mlajšimi?
Pri navedeni tematiki smo kompetenten sogovornik in svetovalec, saj smo avtorji Kataloga ukrepov za učinkovito upravljanje starejših zaposlenih. Razvili in uspešno implementirali smo metodologijo za oblikovanje strategije za učinkovito upravljanje starejših zaposlenih v podjetjih ter izvedli številne delavnice na tematiko medgeneracijskega sodelovanja in prenosa znanja.